okna.sk BMI-TradeProdukty a službySprievodca - užitočné informácieKontakt

Produkty a služby / Okná

Popis profilu IGLO 5, IGLO 5 CLASSIC

Okná sú vyrábané z PVC profilov GL SYSTEM,. Je to 5-komorový okenný systém hrúbky 70mm s vnútornými dorazovými tesneniami.

Profil GL SYSTEM je systém vytvorený firmou DRUTEX s.a. Je určený pre klientov hľadajúcich novodobý a estetický vzhľad okien.

Päťkomorový profil z kvalitným utesnením skiel a rámov zabezpečuje stabilitu okna a priaznivé izolačné vlastnosti. Okná IGLO 5, vyrobené z profilov GL SYSTEM, sú ponúkané v rôznych tvaroch a typoch. Oblý tvar okna je prispôsobený najnovším trendom v PVC okenných systémoch.

GL SYSTEM ponúka možnosť výroby okien využívajúcich všetkých funkčných možností okien a zároveň spĺňajú všetky kvalitatívne požiadavky pri zachovaní estetického hľadiska. Systém IGLO 5 je dostupný s pololícujúcim krídlom(IGLO 5), a s odsadeným krídlom(IGLO5 CLASSIC). Sú ponúkané v širokej škále farieb podľa vzorkovníka Renolit.

Výhody profilov GL SYSTEM

 • Päťkomorový profil spĺňa vysoké nároky na tepelnoizolačné vlastnosti okien a taktiež aj na statickú stabilitu okien. Vďaka usporiadaniu vnútorných komôr profilu, kvalitným tesneniam a použitým izolačným sklám, ponúka možnosť viditeľného zredukovania strát pri vykurovaní objektov.
 • Elegantné a funkčné tesnenie pri skle v ráme
 • Možnosť zasklenia do hrúbky 35mm
 • Predsadená drážka kovania (13 mm) zabezpečuje okná proti násilnému vniknutiu použitím zosilneného bezpečnostného kovania
 • Tvar a osadenie EDPM tesnení v drážkach profilu zabezpečujú optimálnu izoláciu a dlhotrvajúcu účinnosť
 • Kovové výstuže v rámoch a v krídlach okien zabezpečujú statickú stabilitu a pevnosť okien pri ich dlhodobom spoľahlivom používaní.

Vysvetlivky k rezu okien:

 1. Päťkomorový profil s konštrukčnou hĺbkou 70mm pre dobré tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti.
 2. Špecifický tvar a osadenie EDPM tesnení v špecialnych drážkach zabezpečuje optimálne utesnenie a dlhodobú životnosť tesnení
 3. 13 mm odsadenie osi drážky kovania zabezpečuje okná pred vypáčením.
 4. Moderný tvar rámu okna a okenného krídla je prispôsobený súčasným trendom.
 5. Okná ponúkajú široký výber možnosti zasklenia.
 6. Skryté tesnenia okolo skiel.
 7. Veľká armovacia komora pre dostatočné statické zabezpečenie.
 8. Široká plochá vnútorná plocha profilu pre zjednodušenie umývania okien.

Kovania

Všetky okná vyrábané fa DRUTEX s.a, sú kované celoobvodovým kovaním firmy MACO a ponúkajú plný komfort obsluhy okien a využitie všetkých možností otvárania okien.

Funkcie okien:

sklopné – ponúka možnosť vyklápania okien a na požiadavku zákazníka umožňuje dodatočné doplnenie poistky proti vypáčeniu okna.

Otváravé – umožňuje otváranie okien. V štandartnom prevedení s jedným bezpečnostným uzáverom. Otváravé okná je možné nastavovať v troch rovinách, čím je umožnené správne nastavenie okien. Kovanie taktiež umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.

Otváravo – výklopné – umožňuje otvárať alebo vyklápať okná. Taktiež tieto okná umožňujú tzv. mikroventiláciu. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania a tým ovplyvňuje konfort obsluhy okien. V štandartnom prevedení s jedným bezpečnostným uzáverom. Otváravo výklopné okná je možné nastavovať v troch rovinách, čím je umožnené správne nastavenie okien. Kovanie taktiež umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.

Sklá

Štandartne sú okná fy.DRUTEX s.a. zasklievané sklom float 4mm, 16 mm dištančný rámik, thermofloat 4mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom – argónom. Izolačné sklá spĺňajú termoizolačné vlastnosti súčiniteľa prestupu tepla U=1,0 W/m2K normy EN 674.

V ponuke zasklenia sú aj nasledujúce možnosti zasklenia trojsklom:

 • TMP4/12Ar/float4/12Ar/float4 - Koef. U=1,0 W/m2K
 • TMP4/10Ar/float4/10Ar/float4 - Koef. U=1,1 W/m2K
 • TMP4/12Ar/float4/12Ar/TMP4 - Koef. U=0,7 W/m2K
 • TMP4/10Ar/float4/10Ar/TMP4 - Koef. U=0,8 W/m2K

Taktiež je možnosť individuálnej požiadavky na vlastnosti skiel: bezpečnostné, pohlcujúce slnečné žiarenie, nepriehľadné.