okna.sk BMI-TradeProdukty a službySprievodca - užitočné informácieKontakt

Produkty a služby / Rolety

Sú vyrábané z komponentov systému Aluprof. Všetky komponenty t.j. lamely, schránka rolety, vodiace lišty, sú vyrobené z hliníkových profilov, čím je zabezpečená aj minimálna údržbovosť roliet v dlhodobom časovom horizonte.

Vonkajšie rolety Štandart

Predokenné rolety Štandart sú vhodné ako dodatočná montáž do dokončeného objektu, pričom je schránka rolety priznaná. Vodiace lišty sú vybavené kefkovým tesnením, čím zabraňujú spôsobovaniu hluku pri silnom vetre. Hliníkové lamely sú dostupné v širokej farebnej škále. Schránka a vodiace lišty sú v štyroch základných farbách (biela, hnedá, tm.hnedá, šedá), ale je možné ich nalakovať na ľubovolnú farbu RAL a zladiť ich tak s fasádou. Schránku a vodiace lišty je ešte možné vyhotoviť v imitácii dreva - zlatý dub, orech, mahagón.

Vonkajšie rolety Putz - podomietkové

Rolety PUTZ sú ideálne riešenie do objektov, kde sa už pri výstavbe, alebo pred rekonštrukciou počíta s vonkajšími roletami. Roleta Putz sa osadí na okno a až následne sa dokončuje vonkajšia izolácia a fasáda. Schránku rolety je tak možné nepriznať a schovať pod fasádu. Vzľad objektu tak nadobúda dokonalú estetiku. Vodiace lišty sú vybavené kefkovým tesnením, čím zabraňujú spôsobovaniu hluku pri silnom vetre. Hliníkové lamely sú dostupné v širokej farebnej škále. Revízna klapka a vodiace lišty sú v štyroch základných farbách (biela, hnedá, tm.hnedá, šedá), ale je možné ich nalakovať na ľubovolnú farbu RAL a zladiť ich s fasádou, alebo olepiť do renolit-fólie vo farbách zlatý dub a orech.

Vonkajšie rolety Oblá schránka

Predokenné rolety s oblou schránkou sú vhodné ako dodatočná montáž do dokončeného objektu, pri čom je schránka rolety priznaná. Vodiace lišty sú vybavené kefkovým tesnením, čím zabraňujú spôsobovaniu hluku pri silnom vetre. Hliníkové lamely sú dostupné v širokej farebnej škále. Schránka a vodiace lišty sú v štyroch základných farbách (biela, hnedá, tm.hnedá, šedá), ale je možné ich nalakovať na ľubovolnú farbu RAL a zladiť ich tak s fasádou.

Nadokenné vonkajšie rolety Exte

Systém Exte je odlišný od bežných systémov vonkajších roliet. V tomto prípade je schránka umiestnená priamo nad oknom a okno sa osádza do stavebného otvoru súčasne s roletou. Schánka rolety je zateplená polystyrénom, takže dosahuje dobré izolačné vlastnosti. Schránka a vodiace lišty sú plastové, lamely hliníkové. Pri použití systému EXTE EXPERT je možné schránku zaomietnuť z exteriéru aj z interiéru.

Farebná škála lamiel

Pohony a ovládania k vonkajším roletám

Ručný mechanický pohon.

 • automatický navijak šnúra/popruh
 • kľukový navijak šnúra/popruh
 • kľukový mechanizmus
 • pružinový mechanizmus

Motorický pohon - káblové pripojenie

 • nástenný spínač
 • centrálny spínač
 • časový spínač

Motorický pohon s integrovaným prijímačom

 • nástenný spínač
 • diaľkové ovládanie
 • centrálny spínač
 • časový spínač
 • senzory - slnečný, otrasový...

Elektrické pohony a ovládania sú dodávané od výrobcov: ELERO, SOMFY